סדנת זוגיות Paris – סדנה להעצמת הקשר

דרך האמן בעבודה

דרך האמן בעבודה״הדרך שבה אנו רואים את עצמנו היא מעשה אמנות״ סדנאת ״דרך האמן בעבודה״ היא סדנה המבוססת על ספרה של ג׳וליה קמרון.לתפיסתה של קמרון,

סדנאות הוליסטיות גוף נפש

סדנת היכרות עם עולם היוגההיוגה הינה מדע ודרך חיים המבוססים על עקרונות טבעיים של הרפיה נכונה, נשימה נכונה, תרגול פיזי נכון, תזונה מאוזנת ובריאה, טכניקות

סדנת נשימה מעגלית חוויתית

בואו לנשום – סדנה חווייתית בנשימה מעגלית: נשימה מעגלית היא מודל טיפולי ייחודי אשר במהלכו מתקיים תהליך ריפוי טבעי לשחרור  דפוסים שנתקבעו. זהו תהליך שמביא

כתבה במעריב תיירות

פורסם בזמן מעריב תיירות פברואר 2013. עדי רימל יצאה לנפוש באזור מבואות ירושלים וחזרה עם חוויות מהביקור בחוות טור סיני.

סדנאות זוגיות, לשימור האהבה, לחיזוק הקשר, להגברת האינטימיות ו”לריב נכון” – מתקיימות בחווה בשיתוף בית הספר לזוגיות שבניהולה של חיה חרש טור סיני. הסדנה הינה לימודית ואינה טיפול זוגי. היא מספקת כלים ותרגילים המאפשרים שינוי במערכת היחסים וזאת,  כדי לשמר ולתחזק לאורך זמן יחסים קרובים ומספקים פיזית ורגשית. סדנאת PAIRS הינה סדנא פסיכו-חינוכית לזוגיות שמטרתה ללמד את הכישורים הנדרשים כדי להגיע לאינטימיות מקסימלית ולהצליח לשמר ולתחזק  תחושות של אהבה.

ההנחה הבסיסית לאורך הסדנה היא שהליבה של מערכת יחסים קרובים הנה תחושה וחוויה של אינטימיות, הנקראת באנגלית – Bonding. חוויית Bonding מוגדרת כקרבה פיזית בשילוב עם פתיחות רגשית. מחקרים מראים שחוויה של Bonding היא קריטית, הן לבריאות הנפשית והן לבריאות הפיזית. כדי להיות מסוגלים להגיע לזאת צריכים להתקיים פרמטרים רבים כגון, התמודדות נכונה עם כעס ,יכולת תקשורת  זוגית המכילה רגשות, יכולת קבלה והכלה של השני, יכולת הקשבה וכו’. מכשולים מרכזיים בד”כ הם חוסר המודעות ל”אלרגיות רגשיות” וחוסר בידע “לריב נכון”.

זוגות רבים פשוט לא יודעים איך להביע בצורה נכונה את התסכול, הדאגה,הכעס והקשיים שיש להם ואז, או שמאשימים ומתפרצים ובעקבות זאת נוצרת התרחקות ונתק או שמפנימים “ומבשלים” את הרגשות לאורך זמן וכך מגדילים את ההסתברות שהיחסים ייגמרו. חשוב לזכור שמריבה היא חלק בלתי נפרד וחיוני בכל מערכת יחסים ולכן חיוני לדעת “לריב נכון”. בסדנאות PAIRS בביה”ס לזוגיות עובדים על כל הנ”ל בשלוש רמות – רמה רגשית, רמה קוגניטיבית ורמה התנהגותית. נותנים כלים מעשיים כגון, מדריך לתקשורת זוגית טובה, כלים פרקטיים להתמודדות עם כעס, הגברת מודעות ל”אלרגיות רגשיות” שהבאנו ממשפחת המוצא ובכלל – הגברת מודעות לקשר הקיים בין דפוסים שנרכשו בעבר ובין הציפיות המשפיעות על הרגש ועל ההתנהגות בתוך הזוגיות. אנו יודעים בוודאות שקיימים כלים פשוטים שאנשים אשר רוצים לחיות טוב ביחד יכולים ללמוד וזאת, בתנאי שיש להם מאיפה ללמוד ושיש להם את העידוד המתאים לכך.

מה לומדים בסדנה: לזהות את הציפיות שלנו מקשר, ציפיות שלא תמיד אנו מודעים להן, אבל אלו הן הציפיות המכתיבות את הרגשות, המחשבות וההתנהגויות שלנו; לומדים להקשיב – לעצמנו ולזולת; לומדים לזהות “אלרגיות רגשיות” שבדרך כלל איננו מודעים להשפעתן עלינו ועל הקרובים לנו, לומדים להבין ,להתמודד ולרפא אותן; לומדים לזהות מחשבות מוטעות הנקראות “פלונטרים של אהבה” ואיך “לפתוח” את הפלונטרים ולהשתחרר מהם; לומדים להשתמש בטכניקות מעשיות לריב אחרת, לריב נכון ולשפר את כישורי הזוגיות שלנו.

הסדנה מיועדת: לזוגות נשואים, לזוגות לפני נישואין כהכנה וטיפול מונע, לבני זוג החיים יחד, לפרק ב’, לפנויים/פנויות ולמי שרוצה לשפר את כישורי הזוגיות שלו. בקיצור – ליחידים ולזוגות בכל שלב משלבי הקשר, בקבוצה וביחידות. הסדנה יכולה להיות תוספת מחזקת לייעוץ זוגי ולעתים תחליף לייעוץ זוגי .

לפרטים נוספים, חייגו: 050-2958040.

כמה מילים

חפשו אותנו ברשתות החברתיות

חוות הנופש האורגנית טור סיני

משרד – 073-703-0056
ארועים בטבע – 073-702-8161
רחוב זאב טור סיני 1 ירושלים
ת.ד – 45065
מיקוד – 91451

קרדיט צלמים לאתר

אריאל אסולין | שבי קדם | יוליה פוטוארט | מאיה לוזון

כל הזכויות שמורות 2022 ⓒ טור סיני החווה האורגנית